Home › Co jest lepsze do gier? Xbox 360 czy też stacjonarka?

Co jest lepsze do gier? Xbox 360 czy też stacjonarka?

Serdecznie zapraszam
Od sporej ilości lat istniały wojenki pomiędzy różnymi platformami , które przeznaczone są do gier. Wiele lat temu były walki między takimi komputerami jak Amiga jak i Comodore 64. Jednakże to są dawne czasy, których obecnie nie ma sensu rozpatrywać. W obecnej chwili najczęściej spotyka się wojny pomiędzy konsolami i komputerami.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz minusy.

Jeśli chodzi o konsole to sporą zaletą jest łatwość stosowania bądź też stosunkowo warte uwagi koszty zakupienia samej konsoli. Jednak niestety również da się znaleźć pewne minusy wśród, których znajdują się: ceny gier, brak wydania części gier oraz niemożliwość sterowania przy zastosowaniu klawiatury i myszy. Jeśli chodzi o wybranie odpowiedniej konsoli to w obecnej chwili bardzo popularnymi rozwiązaniami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 oraz konsole aktualnej generacji PS4/XBOX One. W przypadku nowszych konsol do ich wad zaliczyć powinno się mniejszą bibliotekę gier a także większą ich cenę. W przypadku komputerów to koszt zakupu odpowiedniego PC przeznaczonego do grania jest w sporej części przypadków o wiele wyższa niż cena kupna konsoli aktualnej generacji. Jednakże komputery tego rodzaju pozawalają na granie w o wiele większych rozdzielczościach a także przy sporo wyższych detalach.

Dodatkowo bardzo często gry na komputery dostępne są w niższych cenach. Następną różnicą pomiędzy poszczególnymi platformami jest ilość wydanych gier. Na komputery przeważnie zostają wydane gry, których nie ma na konsole. Dzieje się tak również w drugą stronę.

Gry nie wydane na inne platformy to w głównej mierze konkretny wyznacznik wyboru danej platformy do gier. Najbardziej sensownym pomysłem jest posiadanie co najmniej dwóch platform do grania..